Riidest mähkmete praktiline töötuba koos voltimisega

Riidest mähkmete praktiline töötuba koos mähkmete voltimisega sobib sellisele vanemale, kes juba kasutab riidest mähkmeid, kuid tunneb, et vajab veel veidi toetust ja juhatust.
16.09.2022
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Telliskivi 56
Riidest mähkmete praktiline töötuba Stiina Preesiga 23,00 €

Riidest mähkmed on mugavad, keskkonnasäästlikud ja ilusad. Mähkmeid on erinevatest materjalidest, on erineva kujuga mähkmeid, mõned mähkmed on päevaseks ajaks, mõned on öiseks kasutamiseks. Mähkmemaailmas on valikuid nii palju, et võib segadusse sattuda.

Musliinide või marlimähkmete kasutamisel on väga palju eeliseid. Vastavalt vajadusele saab voltida musliine nii, et need oleksid sobivamad tüdrukule või poisile, kõhuli või selili magajale, aktiivselt liikuvale lapsele või   hoopis vastsündinule, kelle naba vajab lisakaitset. Stiina Preesi näpunäidete abil proovitakse läbi vähemalt kolm erinevat mähkme voltimisviisi (Pickmani, Jo, Origami Lady/ Mutt), et leida oma lapsele sobivaim lahendus.

Koolitaja on valmis õpetama erinevaid voltimisstiile, näiteks (nimed  inglise keeles):

Maria’s Fold, Diaper bag fold, Mutt fold, Origami Lady, Jo fold /Modified Jo Fold, V Fold, Angel wings fold, Airplane fold, Pickman fold, Pretzel fold, Kite fold, Trifold, Jelly roll, Gaynors fold, Pad fold, Happy fold (Modified Origami), Corners fold, T fold, Ro fold, Modified twist fold, Triangle fold ning Neat fold

Riidest mähkmete omadusi võrreldakse sageli ühekordsete nn pabermähkmetega. Tegelikult on riidest mähkmete maailm nii kirju, et isegi need vanemad, kes on leidnud tee riidest mähkmeteni, vajavad veidi lisainfot ja toetust. Tihti tekivad erinevad küsimused, näiteks:

miks mähkmed lekivad? kas suurem mähe mahutab rohkem vedelikku? kas mähkmed on ikka parajad? kuidas seadistada mähet ja mähkmekatet? kuidas kasutada vanaaegset marlimähet? milline voltimisviis on parem poisile, milline tüdrukule?

Kõigile nendele küsimustele (ja ka kõikidele teistele mähkmeteemalistele  küsimustele) saab vastuse Stiina Preesi juhitud  praktilises töötoas.