Suhtlemisoskus ja -rõõm läbi mängude

Möödunud aasta jooksul on enamik meist saanud teineteisega näost-näkku lävida vähem kui tavaliselt. Tagasi normaalsusesse pöördudes märkame rohkem, kui paljudest pisiasjadest midagi nii iseenesest mõistetavat nagu omavaheline suhtlemine koosneb. Võib juhtuda, et esialgu on imelik luua teistega silmsidet, keeruline leida jututeemasid või aktiivne suhtlemine väsitab lihtsalt rohkem kui varasemalt. Kõik see on arvestades asjaolusid normaalne ning rahvaülikooli lühikursus ongi selleks loodud, et pakkuda võimalust turvalises keskkonnas kontaktiloomist jälle nautima hakata.
21.10.2021 - 11.11.2021
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Vene tn 6
Suhtlemisjulgus ja -rõõm läbi mängude 32,00 €
Registreerimine on hetkel suletud

Selles lühikursuses kasutab juhendaja Rahel Otsa oma kogemuste pagasit, et pakkuda võimalust pika kodusistumise järel jälle omavahelist suhtlemisoskust, -julgust ja -rõõmu taastada.

Mänguline metoodika

Improteater on oma olemuselt selline teatrižanr, milles kõik laval toimuv sünnib kohapeal, improviseerides. Teatrietenduste loomiseks harjutavad impronäitlejad kiiret reageerimist, omavahelist suhtlust ja koostööd läbi harjutuste, mida kutsutakse mängudeks ning samast metoodikast lähtub ka käesolev kursus. Kuigi harjutused pärinevad teatripraktikast, ei panda selles kedagi nö „üksi esinema“. Samuti ei ole kursusel osalemise eelduseks kuidagi loomuliku esinemisjulguse või avatuse olemasolu.

Kursuse sisu

Tunnid koosnevad harjutustest, mida ühiselt õppides saab treenida silmside loomist, kehakeele lugemist, aktiivset kuulamist, oma mõtete julget sõnastamist ja koostööd. Samuti õpitakse vähem muretsema kui midagi valesti läheb. Lisaks kõigele muule annab mängude mängimine meile vahelduseks võimaluse täielikult keskenduda hetkes toimuvale, unustada argimured ja tunda koos toimetamise üle head meelt!

Kursuse läbinu:

  • sõnastab oma mõtteid julgemalt ning on arendanud oma suhtlemis- ja esinemisjulgust;
  • kohaneb kiiremini uute olukordadega;
  • on õppinud paremini kuulama ennast ja teisi.

Osa võtma on oodatud kõik, mingeid eelteadmisi liitumiseks vaja ei ole!