BOTAANILISE ILLUSTRATSIOONI BAASKURSUS 14. juuni

ALGTEADMISED JA ALUSJOONISTUS
14.06.2022
Tallinna Botaanikaaed
Tallinna Botaanikaaia Talveaed
osaleja 30,00 €
Registreerimine on hetkel suletud

Asukoht: Tallinna Botaanikaaia Talveaed

Aeg: 14. või 15. juuni 2022 kell 11.00-15.00

Juhendaja: Aet Alev-Kilg (Hollandi Botaaniliste Kunstnike Liidu liige (kursus toimub eesti keeles)

Kursus tutvustab põhiteadmiseid botaanilise illustratsiooni valdkonnast ja annab võimaluse ise proovida, mida kujutab endast klassikaline botaaniline illustratsioon. Poolepäevase kursuse ajal on peamine töövahend grafiitpliiats.

Kursus kestab 4 tundi ja selle jooksul

1. Tutvutakse põhiteadmistega. Mida on vaja arvestada botaanilise illustratsiooniga tegelema hakates. Näited erinevatest tehnikatest jms. Uuritakse koos juhendajaga, mis on kõige alus ehk A ja O? Miks on oluline taime või taime osa hoolikas vaatlus ja grafiitpliiatsiga tehtud korrektne alusjoonistus.

2. Visandamine ja soojendusharjutused.

3. Kursusel osaleja valib endale juhendaja poolt etteantud objektidest ühe ja alustab selle vaatlust ja üles joonistamist. Grafiitpliiatsitega.

4. Kursusel osalejal valmib 1-2 erinevat joonistust, mis illustreerivad taime või taime osa. Joonistamise ajal annab juhendaja osalejatele personaalset tagasisidet.

Materjalid: vajaminevad töövahendid saab kohapeal Sa ei pea midagi muud kaasa võtma peale oma tähelepanu ja silmade (sh. prillid, kui Sul neid täppistöö jaoks vaja on). Luupi otseselt sel kursusel veel vaja pole, aga kui kodus on olemas, võid kaasa võtta. See aitab paremini detaile uurida. Joonistamisel kasutatakse Fabriano joonistuspabereid, erineva pehmusega grafiitpliiatseid (2H kuni 4B) ja pisikest joonlauda.

NB! peale kursust jäävad need vahendid osalejale. Veel saab kursuselt kaasa (taaskasutatud papist) A4 suuruse mapi, mille vahele oma visandid ja töö panna.

Küsimuste korral võite julgelt kirjutada aet.alev@gmail.com

Osavõtu soovist palun andke teada samale meilile! NB! Kohtade arv on piiratud (max 12 inimest). Kiire reageerimine tagab koha