Lisakursus! Riidest mähkmed - need on imelihtsad!

Eelistades riidest mähkmeid teeme heateo nii rahakotile kui ka loodusele, sest kasutades taaskasutatavaid mähkmeid saame vähendada igapäevast olmeprügi hulka ning plastireostust. Käesolev ehk sissejuhatav kursus annab hea ülevaate riidest mähkmete maailmast.
11.06.2022
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Telliskivi 56
Lisakursus - Riidest mähkmed - need on imelihtsad! 23,00 €

Koolitusel saab katsuda ja näha erinevaid riidest mähkmeid. Rühm on piisavalt pisike, et saab koos proovida ka erinevate musliinmähkmete voltimist.

Kursusel käsitletavad teemad:

miks kasutada riidest mähkmeid; mähkmete ajalugu; tänapäevased riidest mähkmed – "Mis on mis"; erinevad kasutatavad kangad ja materjalid; mähkmete seadistamine; müüt- "riidest mähkmed on kallid"; mähkmete pesu ja hooldus.

Koolituse läbinu julgeb kasutada riidest mähkmeid ning lisaks:

omab ülevaadet mähkmete ajaloost ja teab  milliseid mähkmevariante on läbi ajaloo kasutatud; omab teadmisi erinevatest tänapäevastest riidest mähkmete lahendustest; on teadlik erinevatest materjalidest ning nende otstarvetest; omab ettekujutust mähkme õigesti seadistamise A&O-st; saab kaasa pagasi teadmistega, kuidas võimalikult soodsalt mähkmeparki üles ehitada; teab, kust leida mähkmete kohta lisainfot.

Riidest mähkmete koolitust viib läbi kogemusnõustaja Stiina Prees.

Aastate jooksul on Stiina käest saanud mähkmealast nõu arvatavasti sajad emad, ta on mitmete uute mähkmete testijaks ning praeguseks muutunud Eesti kõige hinnatumaks  riidest mähkmete kogemusnõustajaks.