Miks Eesti naine pöördub islamisse?

Rahvaloenduse andmete järgi oli  2001.aastal Eestis 1387 moslemit, neist 28 eestlannat; 2011 olid tulemus 1508, 64. Eesti moslemite arvu tõus teeb uudishimulikus ning paneb uurima, et miks Eesti naine pöördub islamisse.
11.10.2022
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Vene tn 6
Miks Eesti naine pöördub islamisse? 17,00 €

Age Ploom on oma magistritöö "Eesti naise identiteet moslemina" ja doktoritöö  tarbeks aastate jooksul intervjueerinud kümneid  Eestis elavaid moslemi usulisi naisi. Linnalegendi kohaselt pöörduvad naised islamisse seepärast, et nad on armunud imeilusasse moslemi mehesse, kuid tegelikke põhjuseid on palju rohkem.  Age räägib nii moslemiks hakkamise taustast kui ka moslemnaiste igapäevasest elust. Vaatamata islami usku pöördumisele, on eestlannadest moslemite käitumis- ja mõtteviisides säilinud eestlust, mis on vastuolus islami põhitõdede ja traditsioonidega.

 

Käesolev loeng annab ülevaate mainitud uuringust, kuid samas on see ka  jutuõhtu naise osast religioonis, sest Age on nakatava naeruga palju õppinud ja kogenud naine, kelle loengud on alati täis huumorit ja naljakaid hetki.