Riidest mähkmete kasutamine

Käesolev ehk sissejuhatav kursus annab hea ülevaate riidest mähkmete maailmast. Koolitusel saab katsuda ja näha erinevaid riidest mähkmeid ning tutvuda Eestis tehtud käsitöömähkmetega. Rühm on piisavalt pisike, et saab koos proovida ka erinevate musliinmähkmete voltimist.
11.02.2023 10:30
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Telliskivi 56
Riidest mähkmete kasutamine 10,00 €
Kohad on täis

Kursusel käsitletavad teemad:

miks kasutada riidest mähkmeid; mähkmete ajalugu; tänapäevased riidest mähkmed – "Mis on mis"; erinevad kasutatavad kangad ja materjalid; mähkmete seadistamine; müüt- "riidest mähkmed on kallid"; mähkmete pesu ja hooldus.

Koolituse läbinu julgeb kasutada riidest mähkmeid ning lisaks:

omab ülevaadet mähkmete ajaloost ja teab  milliseid mähkmevariante on läbi ajaloo kasutatud; omab teadmisi erinevatest tänapäevastest riidest mähkmete lahendustest; on teadlik erinevatest materjalidest ning nende otstarvetest; omab ettekujutust mähkme õigesti seadistamise A&O-st; saab kaasa pagasi teadmistega, kuidas võimalikult soodsalt mähkmeparki üles ehitada; teab, kust leida mähkmete kohta lisainfot.

Riidest mähkmete koolitust viib läbi kogemusnõustaja Stiina Prees.

Aastate jooksul on Stiina käest saanud mähkmealast nõu arvatavasti sajad emad, ta on mitmete uute mähkmete testijaks ning praeguseks muutunud Eesti kõige hinnatumaks  riidest mähkmete kogemusnõustajaks.