Seemnesäilitaja algkursus

“Kasvatan endale ise aiaviljade ja talulillede seemned”. Ise seemneid kasvatada ja seejärel nende väärtuslike seemnete säilitamine ei ole üldse keeruline, vaid hoopis põnev ja jätkusuutlik.
08.10.2022 11:16
Tallinna Rahvaülikool
Tallinna Rahvaülikool, Estonia pst 5a
Seemnesäilitaja algkursus 48,00 €
Registreerimine on hetkel suletud

Seemnesäilitaja koolitusel räägime erinevate aiaviljakultuuride ja talulillede seemnete kogumisest, puhastamisest ja säilitamisest. Õpime milliseid seemneid ja taimi saab ise lihtsal viisil paljundada. Vaatame üle taimede paljunemise ja tolmlemise põhitõed ning puudutame ka kahjurite teemat. Praktilise poole pealt õpime, kuidas erinevaid seemneid puhastada.

Seemnesäilitaja algkursuse teemad:

Pärandseemned Eestis ja maailmas. Pärandsordid - tunnused ja nime andmine. Seemneid puudutav seadusandlus. Taimede eluring ja omavahelised suhted. Üheaastased, kaheaastased ja mitmeaastased taimed. Sordid, maasordid, populatsioonid, hübriidid. Tolmlemisviisid, ristumine ja turvalised vahemaad. Kuidas hoida ja säilitada erinevate sortide seemneid. Seemnetaimede tervis ja mulla tähtsus. Seemnetega levivad haigused. Seemnete säilitamine. Millal ja kuidas seemneid korjata, seemnete järelküpsemine, seemnete puhastamistehnikad, seemnete säilitamine, sildistamine, säilimisaeg ja säilitamistingimused. Kuidas valida seemneid paljundamiseks. Seemneümbriku tegemine.