Seemnesäilitaja algkursus

Kevadel poodi minnes võid endale kurvastuseks avastada, et sinule meeldivate sortide seemneid polegi sel aastal müüki tulnud. Miks peaksid igal kevadel poest uusi seemneid ostma? Ise seemneid kasvatada ja säilitada ei ole üldse keeruline, vaid hoopis põnev ja jätkusuutlik. Eriti väärtuslik on, kui saad kellegi käest otse mõne vana sordi seemneid, mida poest ei leia. Saad põliseid ja väärtuslikke taimesorte kasvatada mitmeid hooaegu, kui oskad nendelt seemneid võtta. Seemnesäilitaja koolitusel räägime erinevate aiaviljakultuuride ja talulillede seemnete kogumisest, puhastamisest ja säilitamisest. Õpime milliseid seemneid ja taimi saab ise lihtsal viisil paljundada. Vaatame üle taimede paljunemise ja tolmlemise põhitõed ning puudutame ka kahjurite teemat. Praktilise poole pealt õpime, kuidas erinevaid seemneid puhastada.
15.09.2021 - 22.09.2021
Tallinna Rahvaülikool
t e-kursus Zoom keskkonnas
Seemnesäilitaja algkursus 48,00 €

Seemnesäilitaja algkursuse teemad:

  • I Pärandseemned Eestis ja maailmas. Pärandsordid - tunnused ja nime andmine. Seemneid puudutav seadusandlus.
  • II Taimede eluring ja omavahelised suhted. Üheaastased, kaheaastased ja mitmeaastased taimed. Sordid, maasordid, populatsioonid, hübriidid. Tolmlemisviisid, ristumine ja turvalised vahemaad. Kuidas hoida ja säilitada erinevate sortide seemneid.
  • III Seemnetaimede tervis ja mulla tähtsus. Seemnetega levivad haigused.
  • IV Seemnete säilitamine Millal ja kuidas seemneid korjata, seemnete järelküpsemine, seemnete puhastamistehnikad, seemnete säilitamine, sildistamine, säilimisaeg ja säilitamistingimused. Kuidas valida seemneid paljundamiseks. Seemneümbriku tegemine.

Kursuse läbinu:

  • on tutvunud mitmekülgselt seemneid puudutavate teemadega;
  • oskab, julgeb korjata ja kasvatada endale erinevate aiaviljade ning talulillede seemneid.