Suhtlemise müüdid ja riutaalid

Saa teadlikuks suhtlemise tegelikust olemusest ning õpi kõige kiiremat ja otsemat teed jõudma teiste inimesteni. NB! Tõenäoliselt kõige praktilisem suhtlemiskursus.
06.04.2020
Tallinna Õpetajate Maja
Koolitus tavahinnaga 128,00 €

1. tund. Murrame müüdid. Seame kahtluse alla kaks enimlevinud müüti suhtlemise kohta: „üksteise mõistmine on loomulik“, „kõik eeldavad ausat ja otsekohest suhtlemist“. Vaatame, kuidas on tegelikult ja kuidas aitab nende müütide murdmine jõuda mõjusama, parema, otsekohesema ja selgema suhtlemiseni?

2. tund. Tutvumise rituaal. Iseäranis võõraste inimestega suhtlemise esimestel hetkel määravad tulemust pigem loomalikud instinktid kui sotsiaalsed oskused ja teadmised. Tutvumisel käitume kui tedrekuked kevadel mängides, järgime looduse ürgseid rituaale.

3. tund. Otsekohesuse rituaal. Tihti satume segadusse, kui meie ausust või otsekohesust sugugi ei hinnata (ehkki seda justkui oodatakse). Otsekohesus on ühe suhtlemisrituaali nimetus, mida iseloomustab kindel skeem ja mudel (piiratud süntaks). On kasulik teada, mida, millal ja kuidas öelda ning teha.

4. tund. Eksistentsiaalse peegli rituaal. Suhtlemine võib teha inimesed inetuks või imekauniks. On olemas üsna lihtsad võtted, mis teevad inimesed teistele meeldivateks või lausa vastupandamatuks. See juhtub siis, kui suudame pakkude suhtlemispartnerile „peeglit“, kust ta saab näha, et on elus. Seda õpimegi.